\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Kontakt elektryczny z zabezpieczeniem. Na co zwrócić uwagę?

  • Gniazdka elektryczne hermatyczne z serii DECO Soft
  • Gniazdka bryzgoszczelne z serii FLEXI
  • Gniazdka hermatyczne
  • Gniazdka bryzgoszczelne z uziemieniem z serii FLEXI

Gniazdka elektryczne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Urządzając nowe mieszkanie lub przeprowadzając remont, warto zadbać o najwyższej jakości włączniki, gniazda wtykowe oraz ramki. Mają one nam przecież służyć przez długie lata. Dlatego też nie warto oszczędzać na tym elemencie wyposażenia, a decyzję o wyborze opierać na jakości i trwałości oraz marce producenta. Często niestety anonimowe marki oferują produkty bardzo niskiej jakości, które w skrajnych przypadkach mogą być również niebezpieczne. Warto również przemyśleć czy w naszym domu nie będzie konieczny kontakt elektryczny z zabezpieczeniem. Przeglądając oferty najlepszych producentów, możemy bardzo łatwo odnaleźć takiego właśnie rodzaju gniazdka. Czym różnią się one od tradycyjnych kontaktów oraz na co należy zwrócić przede wszystkim uwagę wybierając kontakt elektryczny z zabezpieczeniem?

Kontakt elektryczny z zabezpieczeniem przed dziećmi

Planując aranżację gniazdek w mieszkaniu, najważniejszym elementem powinno być ich bezpieczeństwo. Jeżeli w domu są małe dzieci, musimy pamiętać, że z wiekiem ich ciekawość również rośnie i istnieje ryzyko włożenie małego paluszka do gniazdka oraz porażenia prądem. Dlatego też, dla rodzin z małymi dziećmi proponuje się najczęściej kontakt elektryczny z zabezpieczeniem w postaci przesłony torów. Tego rodzaju przesłona skutecznie utrudnia wkładanie paluszków czy różnych przedmiotów do gniazdka elektrycznego przez dziecko. Wybierając kontakt elektryczny z zabezpieczeniem przed dziećmi należy koniecznie zwrócić uwagę na jakość zabezpieczenia. Jest ona często skorelowana z ceną takiego kontaktu. Z reguły, im tańszy, tym więcej trudności możemy zastać podczas ich użytkowania. Mechaniczne zabezpieczenia słabej jakości mogą być niezwykle toporne w codziennym użytkowaniu, co pomimo zabezpieczenia dzieci, powoduje utrudnienia w normalnym ich użytkowaniu.

Kontakt elektryczny z zabezpieczeniem przed kurzem i wodą

Ochrona przed wilgocią w łazience, kuchni, pralni, a także kurzem w garażu, piwnicy, warsztacie wymaga zastosowanie innego rodzaju zabezpieczenia. Dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa warto instalować w takich miejscach kontakty elektryczne z zabezpieczeniem, tzw. bryzgoszczelne. Ich działanie jest ściśle powiązane z zamontowaną na obudowie klapką, która w dużym stopniu zabezpiecza przed wilgocią i kurzem. Niestety nie istnieje kontakt elektryczny z zabezpieczeniem w 100% chroniącym przed wodą, dlatego też ważne jest nadal, aby zachować ostrożność korzystając z gniazdek w pobliżu wody. Rozwiązaniem skuteczniejszym będą tzw. gniazda hermetyczne. Ich skuteczność jest zdecydowanie wyższa w porównaniu z gniazdkami bryzgoszczelnymi, dlatego też montuje się je najczęściej w bliskim sąsiedztwie źródła wody, wszędzie tam, gdzie ryzyko zalania jest wyjątkowo duże.

Jaki kontakt elektryczny z zabezpieczeniem wybrać?

Najbardziej istotną kwestią podczas wyboru odpowiedniego poziomu zabezpieczenia gniazdka są czynniki ryzyka, które mogą się pojawić podczas ich użytkowania. Nie można jednak zapominać o estetyce. Odpowiedzią na potrzebę najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz wyjątkowej estetyki są kontakty elektryczne z zabezpieczeniem firmy Karlik. Nie tylko oferują one bezpieczeństwo użytkowania. Są to również wyjątkowo zaprojektowane, z dbałością o najmniejszy szczegół elementy instalacji elektrycznej, które prezentują się doskonale w każdej aranżacji.

POWRÓT