\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Gniazdka elektryczne do zabudowy. Na co zwrócić uwagę?

  • Gniazdka elektryczne pojedyncze z serii TREND
  • Gniazdka pojedyncze z serii FLEXI
  • Gniazdka elektryczne z serii FLEXI
  • Gniazdka podwójne z serii TREND

Najczęściej gniazdka elektryczne do zabudowy wykorzystywane są w kuchni. Służą one zasilaniu sprzętu w zabudowie. Dlatego też najczęściej są one ukryte przed wzrokiem. Niezależnie od tego. Jakie urządzenia chcemy zasilać, należy dokładnie przemyśleć i rozplanować rozkład gniazdek elektrycznych do zabudowy. Mogą one przyjmować różnorodne formy, jednak umieszczane są standardowo w puszkach podtynkowych lub też zabudowie meblowej, takiej jak szafki i blaty kuchenne.

Jak rozmieścić gniazdka elektryczne do zabudowy?

Specyfika każdej kuchni jest w gruncie rzeczy taka sama. Wymaga zasilenia lodówki, piekarnika, zmywarki, okapu, ewentualnie pralki. Jeżeli planujemy wyposażyć naszą kuchnię w sprzęt AGD do zabudowy należy odpowiednio rozplanować położenie poszczególnych gniazd wtykowych, tak aby zapewnić po pierwsze odpowiednie zasilanie urządzeniom, a po drugie łatwy dostęp do źródła prądu. Niezmiernie istotne jest również to, na jakiej wysokości i w jakim oddaleniu od źródła wody umieszczone są gniazdka elektryczne do zabudowy. Standardowo przyjmuje się następujące wartości:

  • gniazdo wtykowe dla lodówki – 30-100 centymetrów nad podłogą,
  • gniazdo dla zmywarki, pralki lub kuchenki – 30-50 centymetrów nad podłogą,
  • gniazdo do zasilania okapu – nad szafką sąsiadującą z okapem lub wewnątrz osłony przewodu odprowadzającego,
  • gniazda do zasilenia pozostałych sprzętów – na wysokości, na której zainstalowany zostanie sprzęt.

Jak widać, wszystkie gniazdka elektryczne do zabudowy montowane są na wysokości co najmniej 30 centymetrów nad podłogą. Ponadto powinno się stosować zasadę montowania takich gniazd przynajmniej w odległości 60 centymetrów od źródła wody. Takie umiejscowienie gniazdek elektrycznych do zabudowy pozwala uniknąć kłopotów w przypadku awarii wodnej lub zalania podłogi.

Gniazdka elektryczne do zabudowy wysuwane

Ciekawym rozwiązaniem, które może pozwolić nam zaoszczędzić miejsce na blacie roboczym są gniazdka elektryczne do zabudowy montowane w blacie, tzw. wysuwane lub zintegrowane z listwami podszafkowymi. Takie rozwiązanie jest możliwe do zastosowania nie tylko w kuchni, ale również w innych pomieszczeniach, gabinetach i biurach.

Dostępne w ofercie polskiego producenta osprzętu elektroinstalacyjnego, firmy Karlik, wyjątkowe serie nowoczesnych i reprezentujących jednocześnie nieprzemijający styl gniazdka elektryczne do zabudowy to wspaniała propozycja dla każdego, kto chce dodać swojemu mieszkaniu delikatny dotyk nowoczesności i funkcjonalności. Klasyczny design w połączeniu z nowoczesnymi trwałymi materiałami powodują, że gniazdka elektryczne do zabudowy z oferty Karlik wyglądają niezwykle dobrze w każdym pomieszczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na gniazdka elektryczne do zabudowy Karlik.

POWRÓT