\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Gniazdka elektryczne: rodzaje

  • Gniazdka elektryczne pojedyncze z serii DECO
  • Gniazdka bryzgoszczelne z serii DECO
  • Gniazdka podwójne z serii TREND
  • Gniazdka elektryczne z serii DECO

Etap budowy i projektowania własnego domu jest niezwykle fascynujący, jednak wymaga również odpowiedniego przygotowania i przemyślenia najważniejszych kwestii. Dotyczy to między innymi instalacji elektrycznej, a także właściwego rozmieszczenia gniazdek elektrycznych we wszystkich pomieszczeniach w domu. Wiele osób nie przykłada do tego dużej wagi na etapie projektowania, co może skutkować późniejszym ponownym kuciem w ścianach.

Gniazdka elektryczne – co warto wiedzieć?

Można jednak tego uniknąć, odpowiednio planując gniazdka już na etapie wczesnego projektowania. Gniazdka elektryczne, potocznie zwane kontaktami, służą do podłączenia wszystkich sprzętów oraz odbiorników elektrycznych. Wybór gniazda elektrycznego zależy od tego, jaką funkcję ma spełniać. Można wyróżnić gniazdka antenowe, telefoniczne, sieci komputerowej i wiele innych typów. Warto wziąć również pod uwagę pomieszczenie, w którym gniazdo ma zostać zamontowane, aby najlepiej dostosować typ/rodzaj gniazda do wnętrza.

Popularne typy gniazdek elektrycznych

W Polsce najbardziej powszechne są gniazdka typu E, zbudowane z dwóch otworów na przewody - fazowy i neutralny - które mają również bolec. To jeden ze sposobów rozróżniania gniazdek elektrycznych, jednak można je również podzielić ze względu na sposób montażu. W naszej ofercie dostępne są:

  • gniazdka elektryczne natynkowe, najczęściej stosowane w garażach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, tarasach, altanach etc.,
  • gniazdka elektryczne podtynkowe, najczęściej stosowane w wnętrzach tj. sypialnia, kuchnia, pokój dzienny, jadalnia, przedpokój, łazienka, garderoba, biuro, hol, recepcja, korytarz etc.,

które montuje się w różny sposób.

Sposoby montowania gniazdek elektrycznych

Gniazdka natynkowe nie wymagają kucia ścian, co jest szczególnie praktyczne zwłaszcza w urządzonym już wnętrzu. Bardzo często stosuje się je w pomieszczeniach, w których estetyka jest mniej istotna. Z kolei gniazdka elektryczne podtynkowe instaluje się w specjalnych puszkach instalacyjnych, montowanych na etapie budowy. Oferujemy gniazda elektryczne pojedyncze i podwójne dla instalacji podtynkowej oraz gniazda pojedyncze, podwójne i potrójne dla instalacji natynkowej. Wszystkie nasze produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnych wnętrzach.

Dobre gniazdka do Twojego domu – jakie wybrać?

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór gniazdek oraz osprzętu elektrycznego, niezbędnego w każdym domu. W zależności od indywidualnych potrzeb każdego z klientów do wyboru mamy dobre gniazdka w różnych wzorach i stylach. Różnią się one od siebie kolorem obudowy oraz kształtem, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oferujemy produkty najwyższej jakości, które są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim bardzo estetyczne. Dzięki temu będą nie tylko podstawowym wyposażeniem każdego mieszkania, ale również stylowym dodatkiem.

POWRÓT