\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Czy można umieścić gniazdko elektryczne za zmywarką?

  • Gniazdka podwójne z serii DECO
  • Gniazdka podwójne z serii FLEXI
  • Gniazdka elektryczne z serii FLEXI
  • Gniazdko elektryczne z serii LOGO

Kuchnia to pomieszczenie, w którym liczba wymagających zasilania prądem urządzeń jest duża. Lodówka, piekarnik, zmywarka i kuchenka mikrofalowa to tylko niektóre z nich. Nie zapominajmy także o małym AGD. Elektryczny czajnik czy ekspres do kawy także trzeba podłączyć do prądu. Gniazdko elektryczne za zmywarką to popularny pomysł. Czy jednak na pewno dobry? Wiele osób nie zastanawia się nad konsekwencjami takiego rozwiązania. Niesłusznie, ponieważ często wynika z niego wiele komplikacji.

Dlaczego gniazdko elektryczne za zmywarką to zły pomysł?

Wydawałoby się, że gniazdka najlepiej umieścić bezpośrednio za urządzeniami, które wymagają zasilania. Może to jednak skutkować problemami z dosunięciem sprzętu do ściany oraz utrudnionym dostępem do źródła prądu. Gniazdko elektryczne za zmywarką dostępne jest z reguły tylko wtedy, gdy odsuniemy lub zdemontujemy urządzenie, a to może stanowić duże wyzwanie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie gniazdka obok zmywarki. W większości kuchni stawiana jest ona przy zlewie. Gniazdko elektryczne za zmywarką to zły pomysł, ale jego montaż w szafce ze zlewem już nie. Dzięki temu, że nie posiada ona tylnej ściany, nic nie ogranicza dostępu do źródła prądu. Podczas rozmieszczania gniazdek w pomieszczeniu należy mieć na uwadze fakt, że zarówno zmywarka, jak i lodówka nie powinny być zasilane przy użyciu przedłużaczy.

Jakie gniazdko elektryczne za zmywarką, a właściwie obok niej, warto zamontować?

Takie urządzenia kuchenne, jak lodówka, piekarnik czy zmywarka montowane są na stałe i wymagają odrębnego obwodu. W ofercie firmy Karlik Elektrotechnik można znaleźć wytrzymałe i solidne gniazdka, które doskonale sprawdzą się jako kuchenne źródło prądu. Mimo, że gniazdko elektryczne za zmywarką nie jest zalecanym rozwiązaniem, wybór jego rodzaju powinien być przemyślany. Najlepiej zdecydować się na jednolite gniazdka w całym pomieszczeniu. Modele z produkowanych przez firmę Karlik serii, takich jak DECO czy FLEXI to odpowiedni wybór do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Skoro wiemy już, że gniazdko elektryczne za zmywarką może w przyszłości stanowić problem, przystąpmy do poszukiwań odpowiednich do kuchni gniazdek, mając na uwadze nie tylko ich design, ale też jakość wykonania. Produkty Karlik z pewnością stanowią właściwy wybór.

POWRÓT