Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

FLEXI - nieograniczone możliwości łączenia i nie tylko.

  • FLEXI _ Łącznik jednobiegunowy grafitowy (11FWP-1) + gniazdo podwójne z uziemieniem 2x(2P+Z) grafitowe (11FGP-2z) + Łącznik jednobiegunowy grafitowy (11FWP-1)
  • FLEXI _ wyjątkowe połączenie
  • FLEXI _  Gnizado pojedyncze z uziemieniem 2P+Z grafitowe (11FGP-1z)
  • FLEXI _ Gniazdo bryzgoszczelne z uziemieniem 2P+Z grafitowe (klapka dymna) (11FGPB-1zd)
  • FLEXI _ Uszczelniacz IP44 do łączników (U-1)
  • FLEXI _ Moduły podświetlające do łączników (L-2)
  • FLEXI _ Schemat podłączenia łącznika widoczny na kostce

Elastyczność FLEXI to ogromny atut tej serii.  Niekończąca się możliwość łączenia ze sobą mechanizmów to jedna z największych zalet serii. Układ pionowy oraz poziomy mechanizmów w ramkach daje możliwość zamontowania produktów w każdym miejscu. Seria FLEXI to brak ograniczeń w doborze produktów, wszystkie produkty są kompatybilne ze sobą. Szeroka gama produktów obejmuje: łączniki, gniazda pojedyncze, gniazda podwójne,  gniazda bryzgoszczelne, gniazda abonenckie, gniazda antenowe, gniazda telefoniczne i komputerowe oraz multimedialne, elektronikę taką jak: czujniki ruchu, regulatory temperatury, sterowniki roletowe oraz produkty uzupełniające. Łatwość montażu serii FLEXI w systemie wieloramkowym  umożliwiają zarówno wypustki bazujące w metalowej ramce montażowej (układ pionowy mechanizmów gniazd oraz łączników) jak i „jaskółcze ogonki”, które służą do pozycjonowania dowolnych mechanizmów serii FLEXI w poziomie. Prosty sposób łączenia modułów, pomysłowy kształt zewnętrzny, bogata gama kolorystyczna od bieli, beżu poprzez kolory metalizowane, spełniają oczekiwania osób poszukujących w osprzęcie piękna i funkcjonalności.

Filozofia serii FLEXI

Produkty serii FLEXI sprzedawane są z ramką zewnętrzną, jako system „monoblok” z możliwością tworzenia dowolnych układów wieloramkowych w pionie lub w poziomie. Dzięki innowacyjnie zaprojektowanej ramce zewnętrznej wystarczy zdjąć jej bok i za pomocą „pióra” i „wypustu” połączyć dowolną ilość ramek ze sobą (ramki należy składać bez mechanizmów). Możliwość łączenia poszczególnych ramek pojedynczych ze sobą, umożliwia użytkownikowi tworzenie ramek w dowolnej krotności. Podczas realizacji inwestycji na etapie montażu osprzętu elektroinstalacyjnego, nie trzeba pamiętać o potrzebnych ilościach ramek wielokrotnych. Ramki serii FLEXI składa się w odpowiedni układ pionowy lub poziomy tuż przed montażem na ścianie. Daje to dużą elastyczność i oszczędność czasu wykonawcy instalacji na etapie budowy i instalatorowi na etapie montażu osprzętu.

Dodatkowe zalety techniczne serii

Seria FLEXI to gama produktów o wielu zaletach technicznych. Solidna konstrukcja, zapewnia odpowiedni montaż, Zaciski śrubowe gwarantują pewne połączenie, a nie wypadające nakrętki przy zaciskach ułatwiają pracę instalatorom. Dodatkowym atutem wszystkich produktów serii są pazurki, służące do pewnego mocowania osprzętu w puszce instalacyjnej uniemożliwiając wyrwanie mechanizmów ze ściany.

Produkty uzupełniające

Kostka montażowa (KM) – umożliwia zamontowanie zaślepki w systemie wieloramkowym.

Zaślepka do ramki serii FLEXI (DZA) – umożliwia zamaskowanie braku mechanizmu w wielokrotnych ramkach.

Ramka zewnętrzna IP 44 (FRH) – ramka przeznaczona do montażu z gniazdami bryzgoszczelnymi bądź z łącznikiem, który ma zamontowany uszczelniacz (U-1)

Uszczelniacz (U-1) – zwiększa ochronność łączników z IP 20 na IP44

Moduł podświetlający żarowy (L-1) oraz LED  (L-2) do łączników – ułatwia zlokalizowanie łączników po zmroku.

 

Uwaga!

Instalacja musi zostać wykonana przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach przy wyłączonym napięciu oraz musi odpowiadać krajowym normom bezpieczeństwa.

POWRÓT