Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Historia

1978

Produkujemy w Nekli

 
Firma Karlik została założona przez Jerzego Karlika 20 maja 1978 roku.

W latach 70-tych Ewa i Jerzy Karlik rozpoczynają swoją przygodę z produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego, w Nekli przy ulicy Wrzesińskiej. Od ponad 40 lat towarzyszą im emocje nowych dokonań i niecodziennych wyzwań. Serdecznie zapraszamy do podróży w czasie, poprzez najbardziej znaczące daty ich produkcyjnej historii.

Inspiracja do założenia działalności

Jan Karlik _ elektryk

Należy w tym miejscu wspomnieć o Janie Karliku – ojcu Jerzego, który w latach 60-tych do 80-tych był elektrykiem na terenie gminy Nekla. Borykał się wówczas z brakiem dostępności na rynku podstawowych produktów elektroinstalacyjnych, stał się więc inspiracją dla swojego syna do uruchomienia w 1978 roku produkcji tablic licznikowych z płyt rezokartowych, a później również gniazd i łączników podtynkowych.

1980

Pierwszy logotyp

Pierwszy logotyp firmy autorstwa Jerzego Karlik.

Pierwsze gniazda i łączniki

Produkcja początkowo gniazd, a następnie łączników trwała pięć lat.

Początki nie były łatwe, brak surowców, rąk do pracy, nieprzychylny ustrój, bezwzględny nacisk państwowej władzy – to tylko niektóre przeszkody, którym należało stawiać czoła. W 1986 roku pojawił się inwestor, który kupił całą produkcję wraz z oprzyrządowaniem.

1986

Trudne początki

Różne pomysły na biznes.

Mocno ograniczane przez ówczesny ustrój rzemiosło, zmobilizowało Jerzego Karlik do działania, generując nowe pomysły na własny biznes. Początkowo produkowane były: spławiki, wkładki do wtyczek i podkładki dystansowe. W tym okresie zrodził się pomysł na produkcję łączników hermetycznych.

1988

Łączniki hermetyczne serii SENIOR

W 1988 roku uruchomiono produkcję łączników hermetycznych IP44 serii SENIOR. Kilka lat później Jan Karlik – ojciec Jerzego rozpoczyna produkcję gniazd hermetycznych. W tym okresie produkowane były również puszki okrągłe hermetyczne i wkładki do wtyczek.

1990

Maszyny potrzebne do produkcji

Wtryskarka na której w latach 90-tych produkowane były łączniki serii SENIOR i LIZA.

1993

Kolejne pokolenia

Arkadiusz i Kamila

Arkadiusz i Kamila - dzieci Ewy i Jerzego, już w młodym wieku czynnie uczestniczyli w działalności firmy i tak zostało do dzisiaj.
 

1994

Produkcja i handel

Nawiązanie współpracy z firmami KLEINHUIS i PEHA.

W latach 1994-1996 firma KARLIK poza produkcją m.in. łączników i puszek hermetycznych nawiązuje kooperację z niemiecką firmą PEHA Paul Hochköpper GmbH & Co. KG polegającą na montażu i pakowaniu ich gniazd i łączników. Jest również dystrybutorem kanałów elektroinstalacyjnych firmy KLEINHUIS.

Pierwsza rozbudowa firmy

Konsekwencja w działaniu i utrzymanie wysokiej jakości produktów doprowadziły do prężnego rozwoju firmy. W latach 90-tych nastąpiła pierwsza rozbudowa zakładu i zarazem siedziby firmy.

Wachlarz produktów

Łączniki serii SENIOR i LIZA.

W latach 1994-2001 firma produkuje łączniki serii SENIOR i LIZA, puszki hermetyczne, złączki i obudowy do bezpieczników. Produkcja tych wyrobów trwa do dzisiaj.

1996

Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Zmiana nazwy i logotypu firmy.

W 1996 roku powstaje firma o nazwie Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. i pod tą nazwą funkcjonuje do dzisiaj. Zbudowana na solidnych, rodzinnych podstawach spółka stała się możliwością tworzenia wielu produktów dla innych.

STRONA GŁÓWNA