\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Włącznik światła hotelowy i jego zastosowanie

  • Włączniki światła hotelowe w wielu miejscach
  • Włączniki światła hotelowe z serii DECO Soft
  • Włączniki światła hotelowe z serii TREND
  • Włącznik światła hotelowy z serii DECO

Każdemu zdarza się zostawić zapalone światło przed wyjściem z domu. Zapominają o tym także hotelowi goście. Aby ograniczyć straty energii, firma Karlik zaprojektowała wysokiej jakości włącznik światła hotelowy. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko sterowanie oświetleniem, ale także obwodami gniazd wtyczkowych, co sprzyja również zwiększeniu bezpieczeństwa w budynku. Takie rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność prądu, która może sięgać nawet 20% w skali roku.

Włącznik światła hotelowy – jak to działa?

Aby otworzyć drzwi do hotelowego pokoju, należy posłużyć się kartą gościa. Ta sama karta może zostać wykorzystana do uzyskania dostępu do energii elektrycznej i zarządzania oświetleniem. Włącznik światła hotelowy z reguły mieści się tuż za drzwiami. Po przekroczeniu progu pokoju, umieszczamy kartę we włączniku, co automatycznie załącza obwody prądu oraz światło. Dzięki podświetleniu, włącznik pozostaje widoczny nawet po zmroku. Przed opuszczeniem pokoju wyciągamy kartę, co skutkuje wyłączeniem zasilania w pomieszczeniu. Włącznik światła hotelowy wymaga stworzenia odpowiedniej instalacji. Warto w tej kwestii kierować się wskazówkami producenta, który z reguły jasno określa zasady jego montażu łącznika.

Włącznik światła hotelowy w ofercie marki Karlik Elektrotechnik

Osprzęt elektryczny w łazience musi odznaczać się wysoką szczelnością. Jego obudowa powinna gwarantować odpowiednią izolację, a także posiadać bolce uziemiające. Cała instalacja powinna być również zabezpieczona oddzielnym wyłącznikiem różnicowoprądowym. Wybierając gniazda elektryczne z klapką warto również zwrócić uwagę na ich design oraz to czy komponują się z wyposażeniem pomieszczenia. Wartymi polecenia są gniazda elektryczne z klapką Karlik z linii Deco, Deco Soft, Flexi, Liza, a także wyróżniające się szczelnością na poziomie IP 54 gniazda bryzgoszczelne Junior oraz Senior. Gniazda elektryczne z klapką to wyjątkowo trwała i bezpieczna propozycja do montażu w łazience, garażu, piwnicy oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zapylenia, zawilgocenia lub zalania gniazdka.

POWRÓT