\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Zewnętrzne gniazdo prądowe

  • Zewnętrzne gniazdo prądowe z serii JUNIOR IP54
  • Zewnętrzne gniazdo prądowe z serii SENIOR IP44
  • Gniazdo prądowe zewnętrzne w stylu industrialnym
  • Gniazdo prądowe zewnętrzne podwójne z serii FLEXI

Źródła prądu na zewnątrz budynku to konieczność w przypadku prac ogrodowych i nie tylko. Gniazdo prądowe zewnętrzne umożliwia także wykorzystanie poza domem takich urządzeń jak spawarka, wiertarka czy szlifierka. Co odróżnia gniazdo prądowe ogrodowe od wewnętrznych modeli? Jakie gniazdo wybrać, tworząc elektryczną instalację zewnętrzną? Oto kilka podpowiedzi.

Gniazdo prądowe zewnętrzne, czyli jakie?

Przeznaczone do instalacji na zewnątrz gniazda powinny być odporne na działanie wilgoci i innych niesprzyjających czynników atmosferycznych. Każde gniazdo prądowe ogrodowe wyposażone jest w praktyczną klapkę. Zabezpiecza ona gniazdo przed zalaniem. Pod klapką często znajduje się uszczelka, stanowiąca dodatkową ochronę przed wodą. Wyższa klasa szczelności to jednak nie wszystko. Gniazdo prądowe zewnętrzne nie powinno być nieustannie pod napięciem. Umieszczony wewnątrz domu wyłącznik pozwoli odciąć zasilanie, gdy źródło prądu nie będzie potrzebne. Aby uniknąć awarii, warto zdecydować się na model pochodzący od znanej z wysokiej jakości marki, np. Karlik Elektrotechnik z Nekli. Gniazdo prądowe z wyłącznikiem czy klapka gniazd hermetycznych służą zwiększeniu bezpieczeństwa. Poza funkcjonalnością oraz stopniem ochrony, liczy się także wygląd gniazda, które powinno komponować się z elewacją budynku.Przed zakupem warto jednak upewnić się, czy dane gniazdo prądowe spełnia wszystkie wymagane w UE normy bezpieczeństwa. Montaż gniazdek na zewnątrz zwykle nie stanowi wyzwania, powinna go jednak wykonać osoba posiadająca stosowne uprawnienia. Na rynku znajdziemy wiele niezawodnych modeli, dostępnych w różnych kolorach i kształtach. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na gniazdo prądowe zewnętrzne pojedyncze lub podwójne. Wykonane z trwałych materiałów, stworzone z myślą o zewnętrznym zastosowaniu modele wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia i posiadają solidną oprawę bryzgoszczelną.

Gniazdo prądowe do urządzeń elektrycznych

Umieszczone na zewnątrz budynku gniazda mają wiele zastosowań. Dzięki nim możliwa będzie pielęgnacja ogrodu, wymagająca użycia takich urządzeń jak kosiarka, nożyce do żywopłotu czy kosa elektryczna. Gniazdo prądowe ogrodowe z pewnością będzie przydatne podczas prac porządkowych, przeprowadzanych z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej lub odkurzacza, używanego także w przypadku czyszczenia samochodu. Gniazdo prądowe do spawarki umożliwia podłączenie przewodu spawalniczego. Zasilanie energią elektryczną niezbędne jest także w przypadku piły elektrycznej, szlifierek, wiertarek i wielu innych urządzeń, przeznaczonych do prac wykonywanych poza domem.Wybór odpowiedniego gniazda prądowego zewnętrznego ma ogromne znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa domowników, ale też dla sprawnej i wygodnej pielęgnacji ogrodu.

POWRÓT