\

Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Jak podłączyć włącznik światła?

  • Włączniki światła z serii DECO
  • Włączniki światła hotelowe - seria DECO
  • Włącznik światła z serii TREND
  • Włącznik hotelowe - seria TREND

Włączniki światłaWłączniki świateł w swoich domach mają wszyscy, ponieważ jak sama nazwa wskazuje służą one do oświetlenia danego pomieszczenia. Jest to wyposażenie naszych domów, które niewątpliwie jest używane każdego dnia. Właśnie dlatego tak ważny jest ich prawidłowy montaż.

Po to, aby lampa zaświeciła, potrzebne jest podpięcie przewodów (fazowego i neutralnego) znajdujących się w puszce elektrycznej. Przed rozpoczęciem prac montażowych należy wyłączyć napięcie. Włącznik światła rozwiera lub zamyka przewód elektryczny, żeby zaświecić lub zgasić żarówkę w lampie. Bardzo ważne jest jednak podpięcie przewodu ochronnego do zacisku w lampie, żeby wyrównać potencjał obudowy z potencjałem otoczenia. Każdy przewód oznaczony jest odpowiednim kolorem:

  • przewód fazowy – brązowy,
  • przewód neutralny – niebieski,
  • przewód ochronny – żółto-zielony.

Na każdym wyłączniku oferowanym przez Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. są odpowiednie oznaczenia, według których należy podłączać poszczególne przewody.

Kolejnym etapem jest włączenie bezpieczników i sprawdzenie czy łącznik działa.

Instalacja musi zostać wykonana przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach przy wyłączonym napięciu oraz musi odpowiadać krajowym normom bezpieczeństwa. Firma Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. jako producent osprzętu elektroinstalacyjnego nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w trakcie przeprowadzania prac przez osoby bez odpowiednich uprawnień.

POWRÓT