Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Sterowanie roletami. Łącznik żaluzjowy vs sterownik roletowy

 • DECO _ Mechanizm łącznika zwiernego żaluzjowego (DWP-8) + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (DGP-1z) + ramka uniwersalna, podwójna z efektem szkła szara, spód biały (15-0-DRS-2)
 • DECO _ mechanizm łącznika zwiernego żaluzjowego (DWP-8) + ramka uniwersalna z tworzywa (DR-1)
 • DECO _ mechanizm elektronicznego sterownika roletowego (DSR-1) + ramka uniwersalna z tworzywa (DR-1)
 • DECO Soft _ mechanizm łącznika zwiernego żaluzjowego (DWP-8) + ramka uniwersalna z tworzywa (DRSO-1)
 • DECO Soft _ mechanizm elektronicznego sterownika roletowego (DSR-1) - rożne funkcje + ramka uniwersalna z tworzywa (DRSO-1)
 • DECO Smart _ Nadajnik I-klawiszowy 2-kanałowy do systemu Exta Free (DEF-1) / nadajnik I-klawiszowy 2-kanałowy z czujnikiem temperatury do systemu Exta Life (DEL-1)
 • DECO Smart _ Nadajnik 2-klawiszowy 4-kanałowy do systemu Exta Free (DEF-2) / nadajnik 2-klawiszowy 4-kanałowy z czujnikiem temperatury do systemu Exta Life (DEL-2)
 • FLEXI _ łącznik zwierny żaluzjowy (FWP-8)
 • FLEXI _ elektroniczny sterownik roletowy (FSR-1) - różne funkcje
 • TREND _ mechanizm łącznika żaluzjowego (WP-8) + ramka pozioma pojedyncza (RH-1)
 • TREND _ Sterownik roletowy załączany dotykiem lub dowolnym pilotem (SR-1)
 • LOGO - łącznik żaluzjowy (LWP-8)

Łącznik żaluzjowy

Łączniki zwierne żaluzjowe przeznaczone są do sterowania jedną roletą z wbudowanym silnikiem. Funkcją łącznika jest podnoszenie oraz opuszczanie rolety. Łączniki dostępne w ofercie posiadają dwa klawisze wskazujące kierunek ruchu rolety. Zaletą łącznika jest monostabilna praca przycisków (przyciski działają jak przycisk dzwonek), która idealnie współpracuje z elementami inteligentnych systemów automatyzacji budynków np. dopuszkowymi sterownikami roletowymi różnych firm. Poziom obniżenia rolety jest zależny od czasu przytrzymania klawisza lub przy zastosowaniu dopuszkowych sterowników może odbywać się bezprzewodowo przy użyciu pilotów, tabletów lub smartfonów. Mechanizmy łączników nie posiadają elementów elektroniki. Łączniki żaluzjowe należy instalować według schematów dostępnych w katalogu DL, A4 bądź na stronie internetowej firmy.

Sterownik roletowy DECO

Seria DECO w swojej ofercie posiada siedem różnych sterowników roletowych spełniających różne funkcje, w zależności od zapotrzebowania. Mechanizmy sterowników kierowane są do sterowania w trybie lokalnym tylko jedną roletą wyposażoną w silnik elektryczny o określonej mocy. Mechanizm sterownika roletowego serii DECO zbudowany jest z 5 przycisków, które przypisane są poszczególnym funkcjom. Wbudowana pamięć umożliwia uruchomienie rolety bez konieczności trzymania przycisków. Praca sterownika sygnalizowana jest diodami LED (czerwona, zielona, niebieska, żółta). Dostępne są trzy tryby pracy sterowników: tryb lokalny, tryb lokalny z możliwością sterowania dodatkowym przyciskiem zewnętrznym lub magistralą BUS, tryb strefa, który dodatkowo umożliwia sterowanie z jednego miejsca roletami podłączonymi do tej samej strefy. Funkcje i tryby pracy zależne są od rodzaju sterownika. Przy odpowiednim doborze osprzętu możliwe jest zbudowanie systemu połączonego za pomocą 3-przewodowej magistrali BUS. Odpowiednie zaprojektowanie struktury magistrali BUS pozwala wtedy na możliwość sterowania centralnego, podziału na strefy, podstrefy i dołączania przycisków sterowania zewnętrznego, sterowników zegarowych, czujników itp. Instrukcja montażu oraz programowania sterownika dostępna na stronie www.karlik.pl w dziale: DO POBRANIA.

Sterowniki roletowe serii DECO oraz FLEXI posiadają takie same funkcje.

Sterownik roletowy TREND

Urządzenie przeznaczone jest do sterowania rolet wyposażonych w silniki elektryczne o mocy od 50 do 150W zasilanych w sieci 230V 50Hz. Sterownik roletowy serii TREND obsługuje tylko jedną roletę. Otwieranie lub zamykanie rolety następuje poprzez naciśnięcie górnej lub dolnej części klawisza. Sterownik nie wymaga trzymania klawisza w celu otwarcia lub zamknięcia rolety, jego przyciśnięcie  powoduje automatyczny ruch w żądanym kierunku. Poziom oraz kierunek ruchu rolety można sterować używając różnych kombinacji naciśnięć na klawisz. Praca sterownika sygnalizowana jest zmianą koloru światła LED (czerwony, zielony). Sterownik posiada funkcję detekcji zadziałania wyłączników krańcowych, w które wyposażone są napędy rolet, po osiągnięciu pozycji krańcowej, sterownik automatycznie odłączy zasilanie silnika. W zależności od sterownika możliwe jest sterowanie za pomocą pilota zdalnego sterowania działającego w standardzie RC-5 (większość aktualnie sterowanych urządzeń audio-video). Szczegółowa instrukcja obsługi sterownika roletowego dostępna jest na www.karlik.pl w dziale DO POBRANIA.

Nadajniki klawiszowe DECO Smart

Nadajniki klawiszowe DECO Smart to jeden z najnowszych produktów firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Alternatywa do łączników zwiernych żaluzjowych, idealne rozwiązanie bez konieczności kucia w ścianach. Instalacja nadajników nie wymaga okablowania. Bezprzewodowy, inteligentny system Exta Free oraz Exta Life do sterowania między innymi roletami okiennymi można zainstalować w dowolnym miejscu przy użyciu taśmy klejącej, dwustronnej, bądź kołków rozporowych, dołączonych do nadajników klawiszowych DECO Smart. Inteligentny system składa się z nadajnika klawiszowego, (dostępnego w ofercie firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.) oraz sterowników, kontrolera itd. (dostępnych w ofercie firmy Zamel Sp. z o.o.). Więcej informacji w katalogu DL, A4 oraz katalogu dedykowanym do serii DECO.

Uwaga! Instalacja musi zostać wykonana przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach przy wyłączonym napięciu oraz musi odpowiadać krajowym normom bezpieczeństwa.

POWRÓT