Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Electronic – harmonia wnętrza

  • MINI _  Sterownik roletowy
  • DECO _  Regulator oświetlenia
  • DECO _ Czujnik ruchu
  • MINI _ Sterownik roletowy
  • DECO _ Mechanizm sterownika roletowego + ramka uniwersalne z tworzywa
  • MINI _ Mechanizm regulatora oświetlenia + ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa
  • DECO _ Mechanizm regulatora temperatury + ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa
  • MINI _ Mechanizm czujnika ruchu + ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa

Regulatory temperatury

Elektroniczny regulator temperatury z podpodłogowym czujnikiem

Elektroniczny regulator temperatury umożliwia utrzymanie nastawionej temperatury powietrza lub podłogi w sposób automatyczny. Każdy z obwodów stanowi niezależny system grzejny, który można indywidualnie programować. Jest to szczególnie ważna w przypadku, gdy elektryczne lub wodne ogrzewanie podłogowe stanowi jedyny system ogrzania. Elektroniczny regulator temperatury z podpodłogowym czujnikiem posiada dwie dodatkowe funkcje. Funkcja utrzymania dodatkowej temperatury w pomieszczeniu. Pomimo faktu, że regulator jest wyłączony (tryb OFF) na przykład podczas dłuższej nieobecności domowników, nadal dokonuje on pomiaru temperatury w pomieszczeniu, a w przypadku kiedy spadnie ona poniżej temperatury minimalnej równej 5 0C to załącza się automatycznie ogrzewanie. Funkcja sygnalizacji uszkodzenia lub odłączenia czujnika temperatury. Jeżeli dioda sygnalizacyjna zaczyna świecić światłem pulsującym z częstotliwością f-10/s oznacza to, że nastąpiło zwarcie pomiędzy dwoma przewodami czujnika. Jeżeli częstotliwość pulsowania diody wynosi f-1/s oznacza to, że nastąpiło odłączenie jednego z przewodów czujnika od zacisku instalacyjnego.

Elektroniczny regulator temperatury z czujnikiem powietrznym

Elektroniczny regulator temperatury umożliwia utrzymanie nastawionej temperatury powietrza lub podłogi w sposób automatyczny. Regulator z czujnikiem napowietrznym stosuje się w pomieszczeniach, w których zastosowano dowolny rodzaj ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub za pomocą grzejników). Każdy obwód stanowi niezależny system grzejny, który można indywidualnie programować.

Dane techniczne regulatorów temperatury:

Zasilanie: 230V 50Hz

Zakres obciążenia: 3200W

Rodzaj pracy: ciągła

Rodzaj regulacji: płynna

Zakres regulacji: 5-40 0C

 

Sterownik roletowy

Urządzenie przeznaczone jest do sterowania rolet wyposażonych w silniki elektryczne o mocy max do 150W, zasilanych z sieci 230V 50Hz. Uwaga: Jeden sterownik obsługuje lokalnie tylko jedną roletę. Lokalne otwieranie, zatrzymanie i zamykanie rolety następuje poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza  na manipulatorze sterownika. Sterownik wyposażony jest w pamięć, dzięki której nie trzeba trzymać klawisza przez cały czas poruszania się rolety. Uruchamianą roletę można  w dowolnym momencie zatrzymać poprzez naciśnięcie środkowego klawisza „OK”, uzyskując w ten sam sposób dowolne, pośrednie położenie rolety. W trakcie otwierania i zamykania rolety można zmienić jej kierunek ruchu poprzez naciśnięcie klawisza pokazującego strzałką przeciwny kierunek. W tej sytuacji po naciśnięciu klawisza, roleta na moment się zatrzyma i samoczynnie zmieni kierunek.

Sterownik wyposażony jest w układ sygnalizacji optycznej za pomocą światła LED (czerwonego, zielonego, żółtego i niebieskiego). Czerwony kolor diody LED oznacza, że sterownik jest w trybie wyłączenia „OFF” i nie reaguje na sterowanie napędem rolety z klawiatury lokalnej. Działają tylko lokalne klawisze wyboru „trybu pracy”. Kolor LED żółty oznacza, że sterownik jest w trybie lokalnym i reaguje tylko na sygnały sterujące z klawiatury lokalnej lub z pilota zdalnego sterowania. Kolor LED zielony oznacza, że sterownik jest w trybie AUTO i reaguje na sygnały sterujące z klawiatury lokalnej, pilota zdalnego sterowania oraz dodatkowo z zewnętrznych przycisków lub magistrali BUS. Kolor LED niebieski oznacza, że sterownik jest w trybie STREFA i reaguje na sygnały sterujące z klawiatury lokalnej, pilota zdalnego sterowania oraz z zewnętrznych przycisków lub magistrali BUS, jednocześnie stając się sterownikiem strefowym zarządzającym sterownikami roletowymi dołączonymi do jego magistrali wyjściowej. Jest to tryb, w którym za pośrednictwem klawiatury lokalnej, mamy możliwość sterowania z jednego miejsca urządzeniami (roletami) podłączonymi do tej samej strefy. Funkcje AUTO i STREFA – kolor LED zielony i niebieski są niedostępne w typach sterowników MSR-1 i MSR- 2 (analogicznie DSR-1 i DSR-2 oraz FSR-1 i FSR-2).

Przy odpowiednim typie sterownika możliwe jest zbudowanie systemu połączonego za pomocą 3-przewodowej magistrali BUS. Odpowiednie zaprojektowanie struktury magistrali BUS pozwala wtedy na możliwość sterowania centralnego, podziału na strefy, podstrefy i dołączenia przycisków sterowania zewnętrznego, sterowników zegarowych, czujników itp.

Typy sterowników oraz realizowane funkcje (funkcja/typ na przykładzie serii MINI)

 

Elektroniczny regulator oświetlenia

Elektroniczny regulator oświetlenia przyciskowo-obrotowy

Elektroniczny regulator oświetlenia przyciskowo-obrotowy (=ściemniacz) umożliwia bezstopniową regulację natężenia światła od 0 do 100% pełnej mocy oświetlenia, przy użyciu prawie każdej oprawy. Zwiększa w ten sposób komfort i codzienną oszczędność energii elektrycznej, której zużycie jest proporcjonalne do poziomu oświetlenia. Regulator oświetlenia służy do sterowania poziomem świecenia typowego oświetlenia żarowego. Sterowanie odbywa się przy pomocy potencjometru z wyłącznikiem. Układ umożliwia inteligentne sterowanie systemami oświetleniowymi dając komfort, wygodę i oszczędności w użytkowaniu. Regulator wyposażony jest z zabezpieczenie przeciążeniowe oraz zwarciowe.

Elektroniczny regulator oświetlenia przyciskowo-obrotowy do lamp LED

Elektroniczny regulator oświetlenia przyciskowo-obrotowy (=ściemniacz) umożliwia regulację oświetlenia ściemnialnego ledowego, halogenowego zasilanego poprzez transformator elektroniczny lub żarowego. Zastosowanie regulatora zwiększa komfort i codzienną oszczędność energii elektrycznej, której zużycie jest proporcjonalne do natężenia światła. Elektroniczny regulator oświetlenia przyciskowo-obrotowy do lamp LED jest urządzeniem inteligentnym, które można zaprogramować, ustawiając indywidualnie wg potrzeb minimalnych poziom oświetlenia oraz tryb pracy. Sterowanie oświetleniem odbywa się przy pomocy potencjometru z wyłącznikiem. Regulator wyposażony jest w zabezpieczenie przeciążeniowe oraz zwarciowe. W przypadku wystąpienia przeciążenia regulator automatycznie się wyłączy.

Uwaga! W przypadku regulacji poziomu świecenia kilku źródeł światła, zaleca się zastosowanie takich samych mocy i typów żarówek. Połączenie dwóch regulatorów oświetlenia w układzie schodowym grozi uszkodzeniem regulatorów.

 

Elektroniczny czujnik ruchu

Elektroniczny czujnik ruchu służy do automatycznego włączania światła (lub sprzętu sygnalizacji dźwiękowej w domowych systemach alarmowych) w momencie wykrycia ruchu oraz do wyłączania po ustawionym czasie. Czujnik umożliwia automatyczne włączanie światła zarówno w przypadku źródeł żarowych jak i halogenowych. Do sterowania czujnikiem ruchu służy przycisk sterowania ON/OFF/MODE. Regulację należy wykonać po prawidłowym montażu. Zmiana trybu następuje przez wciśnięcie i krótkie przytrzymanie przycisku sterowania.

Tryby czujnika ruchu:

  • OFF – tryb wyłączony,
  • ON – tryb włączony,
  • RUCH – tryb, w którym włączenie oświetlenia następuje w momencie wykrycia ruchu przez czujnik niezależnie od stopnia natężenia światła w pomieszczeniu, w którym jest on zainstalowany (dzień lub noc),
  • RUCH-NOC – tryb, w którym włączenie oświetlenia następuje w chwili wykrycia ruchu przez czujnik, ale tylko w przypadku, gdy natężenie światła w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest czujnik, spada poniżej ustalonego poziomu. Poziom ten ustawia się za pomocą pokrętła regulacyjnego opisanego jako LUX,
  • RANDOM – tryb stymulacji obecności, w którym po zapadnięciu zmierzchu czujnik w losowo wybranym czasie w zakresie od 10 do 60 min. włącza oświetlenie na ustawiony przez użytkownika czas, pomnożony przez losowy mnożnik z zakresu 1-3.

Funkcja blokady przycisku sterowania. W sytuacji, gdy nie chcemy, aby przypadkowe osoby dysponowały możliwością zmiany trybu pracy czujnika ruchu można skorzystać z funkcji blokady przycisku sterowania.

 

Uwaga!

Instrukcje użytkownika dostępne są na www.karlik.pl w dziale DO POBRANIA

Instalacja musi zostać wykonana przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach przy wyłączonym napięciu oraz musi odpowiadać krajowym normom bezpieczeństwa.

Gwarancja udzielana jest na okres 12 m-cy od daty zakupu. Uszkodzony regulator wraz z dowodem zakupu należy dostarczyć do producenta lub do sprzedawcy. Gwarancja nie obejmuje wymiany bezpiecznika, uszkodzeń mechanicznych, usterek wynikających z samodzielnych napraw oraz niewłaściwego użytkowania wyrobu. Okres gwarancji ulega przedłużeniu o czas trwania naprawy.

POWRÓT