Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Gniazda i łączniki, których nie może zabraknąć w pokoju ucznia

  • DECO _ ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa DECO Pastel Matt lazurowa (48DR-1) + mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały (DWPUS-1)
  • MINI _ ramka uniwersalna potrójna z tworzywa biała (MR-3) + mechanizm łącznika jednobiegunowego biały (MWP-1) + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (przesłony torów prądowych) biały (MGP-1zp) + mechanizm gniazda  pojedynczego HDMI 1.4 biały (MHDMI-1) + ramka pośrednia szary mat (27MRP-1)
  • DECO _ ramka uniwersalna poczwórna z tworzywa czarny mat (12DR-4) + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (przesłony torów prądowych) czarny mat (12DGP-1zp) + mechanizm gniazda komputerowego pojedynczego 1xRJ45, kat. 5e, 8-stykowy czarny mat (12DGK-1)
DECO _ ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa czarny mat (12DR-1) + mechanizm łącznika świecznikowego czarny mat (12MWP-2)
  • DECO _ ramka uniwersalna poczwórna z tworzywa czarny mat (12DR-4) + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (przesłony torów prądowych) czarny mat (12DGP-1zp) + mechanizm gniazda komputerowego pojedynczego 1xRJ45, kat. 5e, 8-stykowy czarny mat (12DGK-1)

Łączniki oraz regulatory oświetlenia

W pokoju ucznia bardzo istotne jest oświetlenie. Idealnym rozwiązaniem do sterowania głównym oświetleniem w pokoju naszej pociechy jest regulator oświetlenia serii DECO oraz MINI, który umożliwia zmianę natężenia światła w zależności od pory dnia oraz czynności jakie są w danym momencie wykonywane. Intensywne rozświetlenie pokoju jest niezbędne podczas zabawy czy nauki, natomiast stłumione podczas wypoczynku wieczorową porą. W miejscu przeznaczonym do nauki, czyli przy biurku, warto zadbać o dodatkowe oświetlenie kierunkowe, umożliwiające precyzyjne dostosowanie do potrzeb. Jeśli pokój ucznia został zaprojektowany z uwzględnieniem dodatkowego oświetlenia przy biurku i łącznik światła był przewidziany w projekcie instalacji w pobliżu biurka, warto wybrać serię osprzętu, która daje możliwie szeroki wybór kolorystyczny i materiałowy. W ramach serii DECO i MINI są dostępne nie tylko łączniki klawiszowe, ale również dźwigniowe w stylu amerykańskim, dzięki którym młody użytkownik może wyróżnić swoją przestrzeń ciekawym rozwiązaniem na ścianie. W przypadku zastosowania dodatkowej lampy na biurko z przewodem zakończonym wtyczką, konieczna będzie obecność gniazda elektrycznego np. na ścianie pod biurkiem.


Gniazda do zadań specjalnych

Pokój starszego dziecka pełni wiele funkcji. Jest to nie tylko sypialnia z łóżkiem i miejscem do odpoczynku. Dziecko w wieku szkolnym spędza dużo czasu w swoim pokoju – na zabawie, nauce, rozrywce, oddając się swoim pasjom i przygodom, a im starsze dziecko, tym większa liczba urządzeń elektrycznych znajduje się w tym pomieszczeniu, do obsługi których potrzebne są odpowiednie gniazda elektryczne. 
Oprócz gniazd pojedynczych i podwójnych przydają się w pokoju ucznia gniazda komputerowe, dostępne w seriach DECO i MINI w wersji pojedynczej oraz podwójnej. Mechanizmy gniazd komputerowych występują również w połączeniu z gniazdem HDMI, które zastępują dwa osobne mechanizmy. Dzięki zastosowaniu różnego typu podwójnych gniazd mamy szansę zastosować więcej mechanizmów w jednym miejscu w ramce. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy mniej miejsca w ramkach pojedynczych lub wielokrotnych niż potrzebnych mechanizmów.
W ofercie dostępnych jest wiele innych produktów do zadań specjalnych: gniazda światłowodowe/optyczne, gniazda głośnikowe, gniazda z modułami BNC, RCA, HDMI oraz USB. Przydatny w pokoju ucznia jest również osadzony w ścianie mechanizm ładowarki USB, którym szybko i bezpiecznie można będzie ładować telefon i inne urządzenia, do zasilania których potrzebne jest złącze USB.
 

Gniazda z przesłonami torów prądowych

W pokoju ucznia, w którym korzysta się z wielu urządzeń elektrycznych, ważny jest dobór bezpiecznego osprzętu. Przesłony torów prądowych, obecne w gniazdach serii DECO i MINI stanowią integralną część produktu. Dzięki ich zastosowaniu części niebezpieczne instalacji elektrycznej są lepiej zabezpieczone, a dostęp do nich ograniczony. Montaż gniazd z przesłonami daje przede wszystkim rodzicom poczucie bezpieczeństwa. Zwiększona ochrona obecna w gniazdach utrudni uczniom, zwłaszcza tym młodszym, dostęp do prądu. Obecne w gniazdach przesłony torów prądowych są dodatkowym elementem zabezpieczającym, z którego warto skorzystać, mając wybór pomiędzy gniazdami z przesłonami lub bez. Możliwości korzystania z gniazd powinny być dostosowane do wieku ucznia, o czym rodzice powinni pamiętać.


Ramki DECO Art – kreatywna zabawa

Ciekawym rozwiązaniem do pokoju starszego dziecka jest zastosowanie transparentnej ramki DECO Art, dedykowanej do mechanizmów tej serii, której wygląd można zmodyfikować wg własnego uznania. DECO Art daje możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu ramki do wystroju pomieszczenia, o którą - przy wsparciu rodziców, a w przypadku prac montażowych elektryka – może pokusić się kreatywny nastolatek. Żeby stworzyć własną wersję ramki DECO Art trzeba włożyć pomiędzy transparentną część ramki i spód, docięty odpowiednio dodatkowy element w postaci np. pokolorowanej kartki papieru lub innego materiału o grubości do 0,1mm (zalecana grubość wkładanego elementu: 80g/m2). Można ten sposób wykonać indywidualną wersję ramki DECO Art do zastosowania z dowolnym mechanizmem włącznika lub gniazdka DECO. Szablony ułatwiające wykonanie takiej „wkładki” do ramki DECO Art są opublikowane na stronie internetowej producenta https://www.karlik.pl/pl/do-pobrania/. Ramki uniwersalne z efektem szkła transparentne DECO Art są dostępne w wersji od pojedynczej do sześciokrotnej.
 

POWRÓT