Szanowny Użytkowniku, zapoznaj się z informacjami, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie masz związane z tym prawa. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. OK

Od 40 lat łączymy energię!

 • 1980
 • 1978
 • 1990
 • 1994
 • 1998
 • 2002
 • 2006
 • 2016
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!
 • Karlik dziś!

Od początku działalności przeszliśmy wiele etapów kształtowania naszej obecnej pozycji na rynku. Serdecznie zapraszamy do podróży w czasie, poprzez najbardziej znaczące daty naszej produkcyjnej historii.

 

1978 – Firma Karlik została założona przez Jerzego Karlika 20 maja 1978 roku. W latach 70-tych Ewa i Jerzy Karlik rozpoczynają swoją przygodę z produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego, w Nekli przy ulicy Wrzesińskiej. Należy w tym miejscu w tym miejscu wspomnieć o Janie Karliku – ojcu Jerzego, który w latach 60-tych do 80-tych był elektrykiem w gminie Nekla. Borykał się wówczas z brakiem dostępności na rynku podstawowych produktów elektroinstalacyjnych, stał się więc inspiracją dla swojego syna Jerzego Karlika do uruchomienia w 1978 roku produkcji tablic licznikowych z płyt rezokartonowych, a później również gniazd i łączników podtynkowych.

1980 – Produkcja początkowo gniazd, a następnie łączników trwała pięć lat.  Początki nie były łatwe, brak surowców, rąk do pracy, nieprzychylny ustrój, bezwzględny nacisk państwowej władzy – to tylko niektóre przeszkody, którym należało stawiać czoła.

1986 – Mocno ograniczone przez ówczesny ustrój rzemiosło, zmobilizowało Jerzego Karlika do działania, generując nowe pomysły na własny biznes. Początkowo produkowane były: spławiki, wkładki do wtyczek i podkładki dystansowe. W tym okresie zrodził się pomysł na produkcję łączników hermetycznych.

1988 – Łączniki hermetyczne serii SENIOR. Uruchomiono produkcję łączników hermetycznych IP44 serii SENIOR. W tym okresie produkowane były również puszki okrągłe hermetyczne i wkładki do wtyczek.

1994 -  Nawiązanie współpracy z firmami KLEINHUIS i PEHA. W latach 1994-1996 firma KARLIK poza produkcją między innymi łączników i puszek hermetycznych nawiązuje kooperację z niemiecka firmą PEHA Paul Hochköpper GmbH & Co. KG polegająca na montażu i pakowaniu ich gniazd i łączników. Jest również dystrybutorem kanałów elektroinstalacyjnych firmy KLEINHUIS.

Łączniki serii SENIOR i LIZA. W latach 1994-2001 firma produkuje łączniki serii SENIOR i LIZA, puszki hermetyczne, złączki i obudowy do bezpieczników. Produkcja tych wyrobów trwa do dzisiaj.

1996 – Zmiana nazwy i logotypu firmy. Powstaje firma o nazwie Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś. Zbudowana na solidnych, rodzinnych podstawach spółka stała się możliwością tworzenia wielu produktów dla innych.

2002 – Rozpoczęto produkcje gniazd podtynkowych serii LIZA jako uzupełnienie produkowanych wcześniej łączników. Produkcja serii LIZA to klasyczny, stonowany kształt o prostej linii, który zyskał uznanie w oczach naszych klientów. Funkcjonalność przy optymalnej cenie to główne jej atuty. Seria produkowana jest do dzisiaj.

W 2002 roku rozpoczęto produkcję gniazd hermetycznych serii SENIOR jako uzupełnienie produkowanych wcześniej łączników. Produkty serii SENIOR to tradycja i użyteczność w czystej postaci. Seria naścienna o stopniu ochrony IP44, która sprawdza się w najcięższych warunkach, gdzie ryzyko przenikania wody jest duże i trudno o zachowanie pełnej czystości. Seria produkowana jest do dzisiaj.

W 2002 roku rozpoczęto również produkcję gniazd i łączników hermetycznych IP 54 serii JUNIOR. Produkty serii JUNIOR to zgrabna, ciekawa linia hermetyczna, przeznaczona dla budownictwa przemysłowego oraz pomieszczeń gospodarczych (piwnic, garaży, etc.), narażonych na działanie wilgoci i zapylenia. Produkty posiadają stopień ochrony IP54 oraz wymagane certyfikaty i deklaracje zgodności pod względem bezpieczeństwa użytkowania. Seria produkowana jest do dzisiaj.

W dniu 22 listopada 2002 roku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Jakości TÜV potwierdzającego zgodność stosowanego Systemu Zarządzania Jakością z normą ISO 9001:2000. Prezesowi Jerzemu Karlikowi certyfikat wręczył dr inż. Ryszard Musiał audytor firmy certyfikującej TÜV Polska w obecności zaproszonych z całego kraju gości, współpracujących z firmą Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

2004 – Rozpoczęto produkcję gniazd i łączników serii TREND. Produkty serii TREND to delikatny kształt w bardzo bogatej palecie kolorystycznej. Ogromną zaletą serii jest możliwość komponowania mechanizmów w układach wieloramkowych. Zastosowanie ramek wielokrotnych umożliwia montaż pięciu elementów w pionie lub poziomie. Seria produkowana jest do dzisiaj.

2009 – W 2009 roku rozpoczęto produkcję gniazd i łączników podtynkowych serii LOGO. Produkt serii LOGO to nowoczesne, uniwersalne rozwiązanie łączące w sobie estetyczny, elegancki wygląd z zaletami funkcjonalnymi. Seria produkowana jest do dzisiaj.

2011 -  Zmiana wizerunku. Nowy logotyp – ŁĄCZYNY ENERGIĘ. Energetyczny pomarańczowy logotyp autorstwa Kamili Karlik-Kostuch.

W 2011 roku rozpoczęto produkcję gniazd i łączników serii DECO. Produkty serii DECO są perfekcyjnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre z zalet kolekcji gniazd i łączników. Seria produkowana jest do dzisiaj.

2013 - W 2013 roku rozpoczęto produkcję gniazd i łączników serii FLEXI. Produkty te dają nieograniczone możliwości łączenia dowolnych mechanizmów w układy wieloramkowe w pionie i w poziomie, bez konieczności kupowania ramek wielokrotnych. Prosty sposób łączenia modułów, pomysłowy kształt zewnętrzny, bogata gama kolorystyczna od bieli, beżu poprzez kolory metalizowane, spełniają oczekiwania osób poszukujących w osprzęcie piękna i funkcjonalności. Seria produkowana jest do dzisiaj.

2018 –Rozpoczęto produkcje ramek uniwersalnych z tworzywa DECO Soft jako uzupełnienie serii DECO. Ramki zapewniają idealne przyleganie produktu do ściany. Występują w wersji od pojedynczej do pięciokrotnej i może je montować w pionie i poziomie.

 

Przyszłość jest czymś tak bliskim , że ociera się swoim tempem o teraźniejszość. Wierząc w nią przygotowujemy kolejne projekty, kolejne inwestycje, które mamy nadzieję zmienią oblicze branży elektroinstalacyjnej.

POWRÓT